На Житомирщині сільськогосподарські підприємства почали збирати озимі зернові культури. Жнива почали на тиждень раніше, ніж минулоріч, але аграрії області поки не знають чи зможуть продати зерно. Про це – матеріал Суспільне:Житомир.
Кореспонденти Суспільного побували в Андрушівській громаді і поспілкувалися з місцевими аграріями.
Один з аграріїв Іван Шателюк розповів, що в поле для збору озимого ячменю його комбайни вийшли ввечері четвертого липня.
“Вийшли о п’ятій годині вечора, намолотили 22 тонни. Урожайність на вчорашній день була 57 центнерів. Озимини в нас усієї разом десь більше 500 гектарів“, – каже Іван Шателюк.
За його словами, цьогоріч він очікує, що урожай – зокрема й озимих зернових – буде кращим, аніж минулоріч. А проте найбільшою проблемою цього року може стати збут зерна.
“Зі збутом зараз важко. Нас виручає наше тваринництво – ми самі собі корми готуємо. А так – нема куди діти, адже порти закриті. Раніше на порт вивозили, а зараз куди вивозити? Споживання – хто має своє тваринництво, той має свої поля. Ціни, ті що називають, по 2 200 за тонну ячменю – це собі в збиток продавати. Тому продавати поки не плануємо – будемо працювати на склад, хоча торішнього зерна в нас ще теж багато є”, – розповів Іван Шателюк.
“Найбільше у нас зернових та зернобобових посіяно у південних громадах – Попільнянській, Андрушівській, Ружинській, а також у Житомирському районі, до якого сьогодні входить більша частина нашої області. Наразі в жнива ми вступили успішно і думаємо, що наша жнивна кампанія також пройде успішно“, – поінформувала представниця обласного департаменту агропромислового розвитку Ніна Добринська.