USD EUR
44,25 40,98
Чуднівщина: програма місцевого економічного розвитку

Чуднівщина: програма місцевого економічного розвитку

285

НУО «Сучасний Формат» розпочинає реалізацію проєкту з підтримки 10 територіальних громад (ТГ) Житомирської області у розробці програм місцевого економічного розвитку (МЕР). Робота проводиться за підтримки Проєкту USAID «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»).

Підтримку отримають Гришковецька, Ємільчинська, Звягельска, Іршанська, Коростенська, Любарська, Тетерівська, Хорошівська, Черняхівська, Чуднівська громади Житомирщини.

В межах гранту команда НУО «Сучасний Формат» разом із залученими експертами допомагатиме громадам у розробці програм місцевого економічного розвитку для подальшого відновлення економіки, яка постраждала від повномасштабного вторгнення російських військ.

Проєкт націлений на:

  • надання органам місцевого самоврядування (ОМС) Житомирської області методичної, просвітницької та консультативної підтримки з питань місцевого економічного розвитку;
  • здійснення територіального аналізу місцевого економічного розвитку відібраних до проєкту громад;
  • проведення навчальних заходів для представників ОМС з питань основ, процедур та процесів місцевого економічного розвитку, антикризових інструментів МЕР;
  • забезпечення швидкого реагування для вирішення соціально-економічних труднощів і потреб громад у воєнний та післявоєнний період та ін.

«Економічнна складова є ключовим фактором у процесі відновлення та розвитку українських громад. Саме тому Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» допомагатиме 10 громадам-партнеркам Житомирської області розробити програми місцевого економічного розвитку. Вони слугуватимуть основою для прийняття рішень на основі даних під час реалізації проєктів з відбудови. Ця ініціатива є ще одним кроком Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» на шляху відновлення та розвитку наших партнерів», – сказала Наталія Гнидюк, заступник керівника Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

Виконавча директорка НУО «Сучасний Формат» Жанна Соловйова зауважила:

«Розвиток економіки важливий за будь-яких умов, оскільки саме економіка є основою добробуту. Повномасштабна війна в Україні принесла для громад багато перешкод та проблем, пов’язаних як з руйнуванням інфраструктури, так і з економічними проблемами: зростання безробіття, відтік робочої сили і бізнесів та інше. Завдяки підтримці Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», 10 територіальних громад Житомирської області матимуть змогу розробити та впровадити практичні плани та кроки для місцевого економічного розвитку, покращення середовища та умов для ведення бізнесу у громадах тощо. Підхід до відновлення та економічного розвитку потребує акценту на відбудові сильної та конкурентоспроможної місцевої економіки».

Проєкт реалізується  НУО «Сучасний Формат» в рамках проєкту «Сприяння поступовому переходу між реагуванням на надзвичайні ситуації органами місцевого самоврядування та сталим соціально-економічним розвитком і зростанням шляхом запровадження антикризових інструментів МЕР та демонстрації програм МЕР, які передбачають відновлення території громад», та стала можливою завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст проєкту не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.