USD EUR
43,86 41,67
Ігор Ходак втілив проект встановлення місцевих кисневих станцій в Романівській і Чуднівській лікарнях

Кисневі станції при лікарнях: гарантія вільного дихання ковідних хворих

878

Кисневі станції рятують життя хворих на ковід. Без місцевого обладнання, що синтезує медичний кисень, порятунок десятків життів був би неможливим. У Чуднівській та Романівській лікарнях працюють станції, встановлені завдяки проекту Ігоря Ходака, депутата Житомирської обласної ради від політичної партії «Наш край».

Політик і благодійник каже, що ідея виникла рік тому, коли був гострий дефіцит кисню і навіть за наявності коштів придбати його було ніяк. Альтернативу знайшли у встановленні місцевих кисневих станцій.

«Ми зробили крок на випередження, який сьогодні дав змогу врятувати не одне життя», – коментує Ігор Ходак.

«Житомирщина вже в «червоній» карантиній зоні, хворих більшає, отож і потреби кисню зростають. Використовуємо  майже втричі більше кисню. Раніше вдень вистачало 50-55 балонів, то зараз, у перерахунку на балони, у нас до 90 балонів йде», – констатує Ігор Лукашенко директор КНП «Чуднівська лікарня».

Місяць працює киснева станція в Романівській лікарні.

«Ця станція важлива для нашої лікарні тим, що вона для мене, як для керівника, для заступника, для завідуючих відділеннями, дає надію, що ми можемо надати адекватну медичну допомогу пацієнтам. З іншої сторони – це наш спокій, бо  знаємо, що вона продукує 2,5 балони щогодини. В добу це майже 69 балонів потреба закладу забезпечена завдяки цій станції»,- каже Ірина Серт, директорка Романівської лікарні.

Забезпечення установи киснем – це запорука планомірної роботи лікарського колективу в порятунку життів пацієнтів. Саме за це лікарі вдячні меценату Ігорю Ходаку. Пацієнти лікарень, які зараз потребують кисневої підтримки, відчули на собі значення безперебійної подачі та можливість дихати.

Ігор Ходак, як ініціатор проекту, впевнений, що такі станції – це економічно виправданий варіант. Кисень, який виробляє місцева станція точно дешевший, ніж закуплений у балонах. Експлуатація цих установок навіть за невеликий проміжок часу довела їхню високу затребуваність у період загострення коронавірусної хвороби.