USD EUR
40,00 37,45
Триває вакцинація диких тварин від сказу

Триває вакцинація диких тварин від сказу

275

В період з 26 по 28 травня на території Чуднівщина будуть проводитись заходи із пероральної вакцинації м’ясоїдних тварин проти сказу шляхом наземного розподілу принад з вакциною.

Про це повідомили в Житомирському районному управлінні ГУ ДПСС в Житомирській області.

СКАЗ – особливо небезпечне інфекційне захворювання, спільне для тварин і людей, яке може вражати всіх теплокровних тварин . Захворювання характеризується тяжким ураженням центральної нервової системи і закінчується смертю. Джерелом збудника (вірусу) сказу є хворі на сказ тварини, які виділяють вірус зі слиною, через покуси, подряпини, вражаючи здорових тварин та людей.

Епізоотична ситуація зі сказом на території Житомирського району залишається напруженою. Поширюють сказ у природі лисиці, вовки, єнотовидні собаки та бродячі тварини.

Основою успіху пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу є   використання безпечних і високоімунних вакцин.

Приманка з вакциною розповсюджується шляхом наземного розподілу на узліссях, у лісах, узбіччі доріг, річок, сільськогосподарських угідь.

Мінімальна кількість принад повинна бути не менше, ніж 20 доз-приманок на 1 км².

Принада має вигляд невеликих брикетів розміром з сірникову коробку із запахом м’ясо- кісткового борошна. Усередині желеподібна капсула з вакциною проти сказу.

Вакцина – створює специфічний імунітет при пероральному застосуванні; безпечна як для цільових видів тварин, так і для інших тварин, які можуть вживати принаду; безпечна для людини; безпечна для навколишнього природного середовища.

Звертаємось до мешканців району з проханням,  відповідально віднестись до заходів з вакцинації диких м’ясоїдних тварин – при виявленні принад не руйнувати їх та не брати в руки, а залишати привабливими для тварин.