USD EUR
40,16 37,45
Замість тонн паперу: в Україні запустили пілотний проєкт електронного архіву

Замість тонн паперу: в Україні запустили пілотний проєкт електронного архіву

125

В Україні 9 серпня запрацював пілотний проєкт майбутньої системи “е-Архів”, за якому усі документи державних органів влади в Україні зберігатимуться в електронних архівах. Про це повідомляє УНН із посиланням на Міністерство цифрової трансформації України.

Міністерство юстиції та Державна архівна служба України презентували пілотний проєкт „е-Архів“. Відтепер документи Національного архівного фонду і державних електронних інформаційних ресурсів зберігатимуться в електронних архівах”, — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що проєкт дасть змогу в кілька кліків знайти всі необхідні відомості і не зберігати купу паперів офлайн.

Ми створили усі умови, щоб архівні документи накопичувались, обліковувались та зберігались в електронному вигляді. До того ж, весь цей процес відбуватиметься автоматизовано. Тож тепер усього за кілька кліків можна буде знайти необхідні архівні відомості, а не переривати стоси паперових документів”, — повідомив під час презентації пілотного проєкту заступник Міністра юстиції України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Орлов.

Зазначається, що лише міністерство юстиції щорічно передає до державного архіву близько 1200 справ паперових документів. А це 240 тисяч аркушів формату А4. Крім того, для електронних документів, які необхідно зберігати понад 10 років, виготовляються ще й засвідчені паперові копії.

Тестування проєкту проходило в системі “АСКОД”. На першому етапі було сформовано та передано окремі електронні документи міністерства юстиції на зберігання до архіву Мін’юсту та до Центрального державного аудіовізуального та електронного архіву.

Надалі проєкт масштабують на всі органи влади, а згодом — і на інші організації.