USD EUR
26,88 31,75
Під Чудновом продовжують будівництво сучасної сонячної електростанції

Під Чудновом продовжують будівництво сучасної сонячної електростанції

544

На території Дубищенського старостинського округу будується сонячна електростанція. Замовником проєкту ФЕС «Чуднів» є дочірнє підприємство «Нафтогаз – Енергосервіс» НАК «Нафтогаз України».

Станція збудована у вересні 2020 року на 55 га загальної площі із застосуванням найсучасніших технологічних рішень і високоефективного обладнання від провідних світових виробників. Зокрема, на станції застосовуються монокристалічні фотоелектричні модулі з графеновим покриттям з однією з найвищих у своєму класі потужностей – 430 Вт.

Пікова потужність фотоелектричних модулів складає 34 МВт. Потужність в точці приєднання – 25 МВт.

Плановий обсяг корисного відпуску (продажу) електроенергії за перший рік роботи сонячної станції становитиме не менше 36,5 тис. МВт/год з очікуваним доходом понад 153 млн. грн.

Наразі на території будується основна розподільча підстанція для передачі основної напруги 110 тис. В, адміністративна будівля, де будуть працювати диспетчери.

За словами керівника підрядної організації Михайла Могилка, плановий запуск ФЕС «Чуднів» має відбутися у липні 2021 року.

Міський голова Чуднова Віталій Войтко зустрівся з підрядниками. На зустрічі йому повідомили, що робочі місця, які створюються на ФЕС будуть заповнені місцевими жителями.

Крім того, податок за оренду землі, на якій збудована сонячна електростанція та податок від робочих місць будуть надходити до місцевого бюджету.