USD EUR
32,68 35,09
Миропільській громаді повернуто 14,6 га землі з родовищем граніту

Миропільській громаді повернуто 14,6 га землі з родовищем граніту вартістю 5,8 млн грн

223

Земельну ділянку з родовищем граніту загальною площею 14,6 га фактично повернуто Миропільській територіальній громаді. Про це повідомляє пресслужба Житомирської обласної прокуратури.

Чуднівською окружною прокуратурою забезпечено виконання судового рішення щодо повернення значної площі землі, неправомірно наданої в оренду  приватному товариству для видобування корисної копалини.

Йдеться про те, що приватне товариство з обмеженою відповідальністю тривалий час на орендованій землі видобувало корисну копалину. По закінченні строку договору оренди ним укладено з Романівською райдержадміністрацією Додаткову угоду про продовження дії договору.

Однак прокуратурою встановлено, що така угода укладена в порушення вимог ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України, оскільки на той час (2018 рік) повноваженнями для надання землі під розробку кар’єру були наділені  органи влади вищого рівня.

Прокуратура звернулася з позовом щодо визнання недійсною Додаткову угоду про поновлення терміну дії договору оренди земельної ділянки вартістю 5,8 млн грн та повернення її територіальній громаді, який Господарським судом Житомирської області задоволено у повному обсязі.