USD EUR
40,65 37,45
Реабілітація після інсульту

Реабілітація після інсульту

118

Шанс на нове життя пацієнтам клініки «Медібор» дає сучасна медична реабілітація після інсульту.
В клініці «Медібор» відкрито інноваційне відділення медичної реабілітації. Завдяки сучасним міжнародним методикам, спеціальному обладнанню, досвідченим фахівцям клініка допомагає подолати наслідки цього важкого захворювання й повернутися пацієнтам до повноцінного життя. Для потреб пацієнтів працює цілодобовий стаціонар та амбулаторне відділення.
Спеціалісти клініки Медібор завжди прагнуть давати найкраще своїм пацієнтам та досягати максимального результату.

Інсульт – складне захворювання, яке може мати важкі наслідки. Проте правильна реабілітація дає можливість значно покращити стан людини, а також відновити втрачені функціональні можливості та повернути якість життя.

Реабілітація після інсульту – один із напрямів Центру ортопедії та реабілітації «Медібор». У своєму арсеналі ми маємо сучасне та унікальне обладнання для проведення реабілітаційних процедур. А кращі спеціалісти (фізичні терапевти, ерготерапевти, неврологи, спеціалісти мови і мовлення) індивідуально працюють з пацієнтом для досягнення успішного результату.

Чому реабілітація є важливим етапом у процесі одужання від інсульту

Спеціалізована постінсультна реабілітація показана всім пацієнтам, які перенесли дане захворювання, незалежно від обсягу ураження головного мозку. Адже завдяки відновлювальним заходам пацієнту вдається досягти кращого фізичного, емоційного стану та покращити когнітивні можливості. Вкрай важливо розпочати реабілітаційні заходи якомога раніше. Адже на ранніх етапах наслідки інсульту краще піддаються корекції, ніж коли стан задавнений.

В основі відновлення після інсульту лежить феномен нейропластичності, суть якої полягає у здатності до реорганізації відділів ЦНС. Тобто відбувається активація саме неушкоджених структур, які раніше не були залучені до виконання певних функцій. Іншими словами, реабілітаційні заходи направлені на те, аби «навчити» неушкоджені структури головного мозку виконувати необхідні функції. Таким чином пацієнтам вдається повернути чутливість кінцівок, відновити рухові можливості тощо.

У чому полягає суть реабілітації після інсульту?

Головними цілями реабілітації є:

 • запобігання можливим ускладненням;
 • зведення до мінімуму порушень;
 • робота над втраченими навичками
 • удосконалення навичок, яким пацієнт вже володіє.

Завдання в процесі реабілітації можуть змінюватися, у залежності від прогресу пацієнта чи певних медичних факторів.

Варто пам’ятати, що відновлення після інсульту – це складний і тривалий процес, який складається з таких етапів:

 • відновлення рухових можливостей (рухове навчання, хода і пересування);
 • відновлення м’язової продуктивності (розвиток сили та витривалості);
 • робота над координацією;
 • відновлення сенсорики (сприйняття та пізнання), мовних функцій;
 • усунення болю;
 • робота над відновленням навиків повсякденної діяльності (наприклад, користування гребінцем, столовими приборами, туалетом, ванною, одягатися\взуватися тощо) та соціалізації (можливість самостійно пересуватися, відвідувати необхідні місця, соціально адаптуватися).

Як відбувається реабілітація після інсульту в Медібор

Програму реабілітації ми розробляємо персоніфіковано під кожного пацієнта, у залежності від важкості захворювання та завдань реабілітації, які ставить перед собою пацієнт чи його сім’я.

Тож для досягнення поставлених завдань реабілітації, мультидисциплінарна команда спеціалістів розробляє персоніфіковані складні реабілітаційні програми тривалістю від 14 до 28 днів. Курс реабілітації можна пройти як амбулаторно, так і при стаціонарі (залежно від важкості конкретного випадку). Щодня (окрім неділі) наші спеціалісти працюють з кожним пацієнтом індивідуально для відновлення функцій до максимально можливого рівня в конкретному фізичному стані. Ми використовуємо унікальні методики, які затверджені на міжнародному рівні та які вже підтвердили свою клінічну ефективність.

Після завершення курсу, фізичний терапевт допомагає адаптуватися пацієнту в домашніх умовах. Для цього спеціаліст приїздить додому до пацієнта і допомагає пристосувати предмети побуту під хворого та навчає виконувати певні реабілітаційні заходи, які показанні для домашнього виконання.

У складних випадках до процесу відновлення ми залучаємо сім’ю пацієнта, інформуємо про особливості його стану, потреби та навчаємо безпечному поводженню з пацієнтом.

Скільки триває реабілітація після інсульту?

Загалом реабілітація може займати від кількох місяців до кількох років. Успішне проходження одного курсу відновлювальних заходів може стати новою точкою росту і пацієнт проходитиме інші програми та поступово  покращуватиме свій стан і, відповідно, якість життя.

Що впливає на термін відновлення після перенесеного інсульту

 • Вид перенесеного інсульту (ішемічний або геморагічний)
 • Обсяг ураження головного мозку
 • Скільки часу пройшло від захворювання
 • Чи були раніше інсульти
 • Вік людини, наявність супутніх патологій
 • Емоційний стан пацієнта

Переваги Центру ортопедії та реабілітації «Медібор»

 • Командна робота фахівців з багаторічним та унікальним досвідом.
 • З пацієнтом індивідуалізовано займається спеціаліст, який контролює проходження тих чи інших заходів на кожному етапі виконання.
 • Ми подбали про комфорт пацієнтів, тому усі заняття відбуваються у залах з мікрокліматом, а стаціонарні палати обладнані усіма необхідними засобами для комфортного перебування у клініці.
 • Розробляємо різні програми реабілітаційних заходів (амбулаторно, стаціонарно, вдома)
 • Індивідуальний графік занять
 • У нашому арсеналі сертифіковане багатофункціональне обладнання, професійні медичні тренажери від кращих світових виробників  для ефективного відновлення.

Спеціалісти нашого Центру ортопедії та реабілітації зроблять усе, аби інсульт не став вироком!

Детальніше за телефоном +38 (067) 410 77 47.