Чуднівський центр первинної медико-санітарної допомоги” реорганізували в комунальне некомерційне підприємство
“Чуднівський центр первинної медико-санітарної допомоги” реорганізували в комунальне некомерційне підприємство
Про це повідомляє Житомирська хвиля
До його складу, як до правонаступника усіх прав та обов’язків комунальної установи, увійшли всі 7 амбулаторій загальної практики сімейної медицини, які функціонують у районі. Наразі в цих медичних закладах активно проходить процес підписання з пацієнтами декларацій про вибір лікаря первинної медичної допомоги. В основному жителі населених пунктів обізнані з цією процедурою, каже сімейний лікар із 40-річним стажем роботи Олександра Карась:
“Ще задовго до початку офіційного декларування люди приходять до нас, цікавляться механізмом підписання декларацій, приносять свої паспорти та ідентифікаційні коди. Пацієнти знають, що вони мають право вибору сімейного лікаря. Ми надіємось, що ця реформа себе виправдає, покращить якість нашої роботи в напрямку обслуговування наших пацієнтів. Хворі вже не будуть ходити з амбулаторною карткою, яку вже часом важко носити, бо там багато записів, а всі необхідні дані будуть перенесені у комп’ютер і лікарю буде легше співпрацювати з пацієнтом”.
Нині в амбулаторіях загальної практики сімейної медицини Чуднівщини вже вирішено актуальне питання щодо доступу до мережі Інтернет, однак ще не всі лікарі повністю забезпечені необхідною комп’ютерною технікою. Нещодавно з районного бюджету та бюджетів органів місцевого самоврядування виділили 250 тисяч гривень, які будуть використані для придбання майже 20 комп’ютерів. Значна кількість громадян району вже підписали з лікарями декларації у паперовому вигляді. Проте, при перенесені персональних даних пацієнтів до електронної системи, виникають певні проблеми, підкреслює завідувач Чуднівською амбулаторією загальної практики сімейної медицини Яна Круглій:
“При внесені необхідної інформації іноді «висне» сервер і ми не в спромозі зробити електронний підпис на деклараціях. Проблематичним є й те, що не всі громадяни мають ідентифікаційний код, а також не кожен уміє читати повідомлення у вигляді СМС, тому не всіх пацієнтів ми можемо одразу ж зареєструвати. Для цього потрібен сканер, якого поки що наші лікарі не мають. Ще однією з серйозних проблем є відсутність достатньої кількості автотранспорту. У нашій амбулаторії функціонують лише три автомобілі, які вже досить зношені і постійно потребують ремонту, через що не можливо повноцінно забезпечити виїзд лікарів у домівки хворих”.
Завдяки скооперованим коштам Карповецької, Трощанської та Бейзимівської сільських рад, районного й обласного бюджету та спонсорській допомозі сільгосппідприємств було придбано автомобіль для Карповецької амбулаторії майже за 100 тисяч гривень. Найближчим часом також планується придбання нового автомобіля і для Чуднівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини.