USD EUR
46,51 41,67
Жінка назвала шахраям банківські дані і втратила 26 тис грн

Жінка назвала шахраям банківські дані і втратила 26 тис грн

261

Під логотипами загальновідомих фондів або державних ресурсів можуть приховуватися шахраї, які мають на меті нажитися чужим коштом. Поліція закликає громадян не переходити за сумнівними посиланнями для отримання грошової допомоги. 

Одним із найбільш розповсюджених видів шахрайств залишається отримання доступу до рахунків громадян під приводом надання їм «фінансової допомоги». 

Днями 65-річна жителька обласного центру отримала дзвінок від «представника» банківської установи, який пропонував грошову допомогу. А для зарахування коштів необхідно було лише підтвердити вхід до мобільного банкінгу. Довірлива жінка так і зробила. Так вона втратила 26 тисяч гривень з власної картки.

А у Коростишеві 48-річна жінка побачила у соціальній мережі оголошення щодо надання матеріальної допомоги. Повіривши у правдивість меседжу, вона перейшла за посиланням та вказала на невідомому сайті всі банківські реквізити. На жаль, у подальшому їй надійшла смс про списання 39 тисяч гривень.

Тож поліцейські нагадують, аби не потрапити на гачок шахраїв, варто пам’ятати:

  • працівник банку у телефонній розмові ніколи не запитуватиме ваші персональні реквізити, термін дії картки та не просить назвати коди чи паролі, які можуть надходити на телефон;
  • менеджер банку не пропонуватиме оформити матеріальну допомогу;
  • щодо надання матеріальної допомоги звертайтесь лише до офіційних благодійних організацій та міжнародних фондів. При спілкуванні з представниками таких просіть надати документацію, яка б підтверджувала їх повноваження.