Квест-екскурсія Чудновом: вчителі району влаштували неймовірне заняття для учнів
У рамках проведення семінару-практикуму заступників директорів шкіл з виховної роботи, педагогів-організаторів та збору лідерів учнівського самоврядування шкіл району у Чуднові провели квестову екскурсію.
Про це повідомляє сайт відділу освіти Чуднівської РДА.
Учасники дійства зібрались на автостанції Чуднова з квітами та жовто-блакитними стрічками і вирушили зупинками квесту, які підготували учні КЗ «Чуднівський ліцей» разом з педагогом-організатором Мастюк Тамілою Петрівною та вчителями закладу освіти. І першою зупинкою став Козацький Хрест в урочищі Шабалянка. На зустріч запросили шанованого чуднівчанина Леоніда Антоновича Момота отамана Чуднівського козацького товариства ім. Северина Наливайка, генерала хорунжого українського козацтва, який розповів дітям про історію створення даного пам’ятного знака та історію Чуднівщини за часів козацтва.
Згодом учасники квесту перемістились до міської Дошки Пошани, де завідувач Чуднівського районного методичного кабінету Наталія Миколаївна Совсімова ознайомила учнів з історією започаткування Книги пошани міста Чуднів та особистостями, яким присвоєно звання «Почесний громадянин міста Чуднів».
Наступною зупинкою став пам’ятник Тарасу Григоровичу Шевченку, де учні разом з учителем української мови та літератури Шатківською Марією Андріївною познайомили присутніх з цікавими фактами з життя поета і художника, історією створення поезії «Заповіт». В акапельному виконанні Саманти Діденко пролунали рядки поезії «Садок вишневий коло хати». Всі учасники заходу прочитали напам’ять рядки «Заповіту» та прослухали цей вірш на 6 мовах.
Далі школярі зупинились біля пам’ятного знака, який установлений на честь наших земляків, які в уже далекому, але пам’ятному 1986 році стали в нерівну боротьбу із так званим мирним атомом. Чуднівчанин, краєзнавець, Юрій Захарович Гайдаш розповів про те, як Чорнобильська трагедія торкнулась і нашого району. Звучали поетичні рядки поета, учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Володимира Ілліча Школьніка.
Біля пам’ятного знака жертвам голодоморів в Україні школярів ознайомили ще з однією трагічною сторінкою історії – це голодомори 20-их років, дуже страшний за своїми наслідками голодомор 32-33-іх років, післявоєнного 47-го року 20-го століття. Літературно-історичну композицію підготувала для усіх учасників квесту вчителька історії Ірина Борисівна Столітня та учні ліцею.
Також школярі зупинились біля Католицького Храму Знайдення Господнього Хреста та ознайомились з історією заснування францисканського костелу та ще однієї сторичної будівлі – Церкви Різдва Пресвятої Богородиці в Чуднові, яку можна бачити на крутому схилі над Тетеревом.
Зупинку біля Обеліска Слави підготувала вчителька історії Галина Миколаївна Сірик та учні ліцею, які розповіли про буремні роки ІІ світової війни, про місце масового розстрілу євреїв німецькими нацистами у 1941р в парку на березі Тетерева. З напутніми словами до присутніх звернулась голова районної ради ветеранів, донька учасника бойових дій Людмила Володимирівна Чумак.
Далі діти вирушили до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам Чуднівського району, що у період із 1979 по 1989 роки виконували бойові завдання на території Афганістану і загинули на тій війні. Юрій Захарович Гайдаш розказав про афганську війну, про воїнів-чуднівчан, які побували у пекельному випробуванні.
Біля банера «Землякам, що загинули в АТО на сході України» учні уже підійшли до сучасних трагічних знаків історії. Всі ми знаємо і бачимо які воєнні дії відбуваються на сході нашої держави. Через роки напевно історія дасть свою оцінку цим подіям, але сьогодні у воєнному жахітті гинуть люди, молоді, найкращі сини і дочки України, що стоять на захисті нашого суверенітету, незалежності, єдності заради майбутнього нашої країни, дітей, миру і життя. Учасники заходу пом’янули воїнів хвилиною мовчання.
Кінцевою зупинкою став пам’ятник «Борцям за єдність і незалежність України», І саме тут були сказані слова: «Люди, бережіть свої серця, щоб вони не стали каменем! Розбудуймо в душах храм доброти і справедливості, чесності і відповідальності, патріотизму і громадянськості, щоб ніколи не повторилась велика несправедливість і ганьба!»
Учасники квесту до всіх пам’ятних місць поклали квіти.
Підводячи підсумки даного заходу школярі провели флешмоб єднання «Руку мені дай».
Матеріал та фото Чуднівського відділу освіти,
більше фотографій можна побачити на веб-сторінці відділу освіти http://chudniv.osv.org.ua/news/16-59-54-25-04-2018/