USD EUR
42,74 39,84
ФОПи найбільше скаржаться на податкові перевірки та необґрунтовані штрафи

ФОПи найбільше скаржаться на податкові перевірки та необґрунтовані штрафи

159

Опитування показало, що податкові перевірки та необґрунтовані штрафи є основними претензіями серед фізичних осіб-підприємців в Україні.

Опитування, проведене дослідницькою компанією “Соціополіс”, серед фізичних осіб-підприємців, показало, що найбільшими обмеженнями з боку держави у веденні бізнесу, підприємці вважають податкові перевірки та необґрунтовані штрафи, пише УНН.

Згідно з результатами дослідження, приблизно кожний третій опитаний ФОП протягом минулих пів року стикався з якими-небудь необґрунтованими, на його(її) думку, обмеженнями чи перешкодами з боку держави у веденні ним(нею) підприємницької діяльності в якості фізичної особи – підприємця.

При цьому, 12,2% опитаних відповіли, що стикалися з такими обмеженнями і перешкодами з боку держави за минулих пів року значною мірою, а 21,7% опитаних стикалися з ними незначною мірою.

Найбільш поширеними серед таких обмежень і перешкод з боку держави по відношенню до ФОПів респонденти назвали податкові перевірки і необґрунтовані штрафи (їх назвали 38,0% респондентів з числа тих, хто стикався з обмеженнями і перешкодами з боку держави у веденні своєї діяльності як ФОПа) та надмірну забюрократизованість діяльності державних органів (35,6%).

У відповіді на запитання стосовно того, хто з представників “економічного блоку” державної влади своєю діяльністю найбільш негативно впливає на роботу та розвиток малого і середнього бізнесу в Україні, найбільша кількість респондентів назвали Данила Гетманцева (39,5% серед усіх опитаних і 57,2% серед тих, хто визначився з відповіддю).

Далі, із значним відставанням від Гетманцева, у “рейтингу” негативного впливу на малий і середній бізнес країни (у сприйнятті опитаних фізичних осіб – підприємців) йдуть Денис Шмигаль (його назвали у відповіді на вказане запитання 11,2% серед усіх опитаних і 16,2% серед тих, хто визначився з відповіддю); в. о. Державної податкової служби України Тетяна Кірієнко (відповідно 10,7% і 15,5%) та в. о. Державної митної служби України Сергій Звягінцев (відповідно 9,3% і 13,5%). Інших керівників “економічного блоку” у відповіді на вказане запитання назвали не більше 6% респондентів.

Терміни проведення опитування – з 10 по 18 грудня 2023 року. Цільова аудиторія – жителі України віком від 18 років, які станом на дату проведення опитування були зареєстровані як фізичні особи-підприємці (ФОП). Опитування не охоплювало Автономну Республіку Крим, м. Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей та інші тимчасово окуповані території, де на час його проведення був відсутній мобільний зв’язок українських операторів. Метод опитування – телефонне інтерв’ю CATI (Сomputer-Аssisted Telephone Іnterviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів фізичних осіб – підприємців. Oбсяг вибірки – 605 респондентів. Вибірка є репрезентативною для всієї сукупності фізичних осіб – підприємців України за ознаками регіону реєстрації та основного виду діяльності. Стандартна похибка без врахування дизайн-ефекту при співвідношенні дихотомічних змінних від 0,1:0,9 до 0,5:0,5 з довірчою імовірністю 0,95 не перевищує 2,4-3,9%.