USD EUR
44,25 40,98

Зростуть зарплати й тарифи: які зміни чекають на українців у 2019 році

511

У новому році українців чекають як приємні зміни від держави, так і не дуже. Зростуть зарплати, але разом із ними штрафи та деякі тарифи. 

Щодо зарплат, то мінімалка зросте на 12,1% – до 4 тисяч 173 гривень. Крім того, більше отримуватимуть військові (мінімум 10 тисяч гривень), поліцейські (9,2 тисячі гривень) та рятувальники Державної служби з надзвичайних ситуацій (9 тисяч гривень). І пенсії військових у середньому зростуть на 738 гривень. Один основних платежів, прив’язаний до розміру мінімальної зарплати, – єдиний соціальний внесок для фізичних осіб-підприємців. ЄСВ в 2019 році складе 918,06 грн на місяць, незалежно від ведення діяльності.

Дорожче для українців стане подорожувати поїздом: «Укрзалізниця» анонсувала двоетапне підвищення тарифів на пасажирські перевезення. Сумарно в межах країни квитки подорожчають на 25,4%, а за межі України – на 13-21% (залежно від категорії поїзда та типу вагона).

З 1 січня 2019 року набрав чинності ПДВ на ввезення товарів у міжнародних поштових посилках. З 1 січня по 30 червня податок буде стягуватися з усіх посилок ціною більше 150 євро на одного одержувача, з 1 липня ліміт зменшується до 100 євро на одного одержувача. Крім ПДВ, на посилку буде нараховуватися 10% мито на суму перевищення ліміту.

З 1 січня також буду запроваджені нові види соціальної допомоги. Наприклад, для тих, хто доглядає за дітьми з важкими захворюваннями, але яким ще не встановили інвалідність. Або якщо в сім’ї є діти до трьох років, але батьки працюють, вони можуть розраховувати на послугу «муніципальної няні».

Громадяни, які звертатимуться за комунальними субсидіями з 1 січня 2019 року, отримуватимуть їх вже “живими грошима”, – так почнеться перший етап “монетизації субсидій”. Кошти надходитимуть на спеціальний рахунок отримувача субсидії в “Ощадбанку”.
Створюється окремий спеціальний рахунок, з якого можна переказати кошти виключно за тими рахунками, що зазначені під час звернення за субсидією, зекономлені кошти також можна буде отримати “живими грошима”.

Продовжиться наступного року впровадження медичної реформи. З 1 січня будуть запроваджені електронні медичні книжки та лікарняні, рецепти за програмою «Доступні ліки» також будуть в електронному вигляді. Крім того, безкоштовними стануть аналізи й дослідження, на які пацієнтів направлятимуть сімейні лікарі.

При цьому вже з 1 квітня рецепт на безкоштовні ліки зможе виписувати лише сімейний лікар, терапевт і педіатр, а рецепт буде виключно в електронному вигляді.

За матеріалами видань Слово і діло, 100realtyye.ua