USD EUR
27,32 30,77

В Житомирській області виявлено понад 200 фактів втягнення дітей у пияцтво

44

За кожним із таких випадків правоохоронці склали адміністративні матеріали відносно дорослих. Лише на території Любарської громади минулих вихідних у результаті поліцейського відпрацювання задокументовано 8 подібних фактів. Про це повідомляє відділ комунікації поліції Житомирської області.

13-14 листопада під час профілактичних заходів, ініційованих працівниками Любарського відділення поліції у місцевій громаді, ювенальні інспектори  перевірили популярні серед молоді місця відпочинку: кафе, бари, інші розважальні заклади та недобудови чи закинуті будівлі.

Поблизу одного з таких об’єктів поліцейські виявили 15-річного юнака із явними зовнішніми ознаками алкогольного сп’яніння. Хлопець і його 35-річна матір і раніше вже потрапляли у поле зору поліції. Цього разу жінка також сприяла втягненню сина у пияцтво. Правоохоронці застосували до неповнолітнього поліцейське піклування та доставили його до місця проживання. Відносно його матері було складено адміністративний протокол за ст. 180 (Доведення неповнолітнього до стану сп’яніння) КУпАП.

– Вказана родина перебуває на обліку соціальних служб, тож далі і з жінкою, і з її сином буде проводитись відповідна профілактична робота, – повідомила начальниця підрозділу ювенальної превенції ГУНП Житомирщини Наталія Гончарук. – Водночас у поточному році наші працівники виявили 210 випадків втягнення дорослими особами неповнолітніх у пияцтво.  

Також правоохоронці нагадують про передбачену законом відповідальність для власників і працівників торговельних закладів у разі продажу тютюнової та алкогольної продукції особам, які не досягли 18-річного віку. Окрім штрафу, порушникам може загрожувати позбавлення ліцензії на право здійснення торгівлі вказаними категоріями товарів.