USD EUR
40,16 37,45
У незаконній вирубці дерев злочинному угрупуванню сприяв майстер лісу

У незаконній вирубці дерев злочинному угрупуванню сприяв майстер лісу

256

Прокурори Житомирської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно чотирьох учасників злочинної групи за фактом незаконної порубки, перевезення та зберігання лісу, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 246 КК України). Крім цього, майстра лісу, який діяв у складі злочинного угрупування, обвинувачують ще й у зловживанні службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364 КК України). Про це повідомляють в Житомирській обласній прокуратурі.

Як повідомлялося раніше, злочину групу, з метою здійснення незаконних порубок лісу, створив місцевий підприємець, прийнявши на «кримінальні посади» четверо своїх односельчан, у тому числі й свого сусіда –  майстра лісу місцевого лісгоспу. рудували у Соболівському лісництві Романівського лісгоспу, яке мав би охороняти від незаконних порубок майстер лісу – фігурант  справи. Однак цей горе-майстер натомість приховував незаконно зрубані дерева, які складували для перевезення (йому інкримінують також злочин за ч. 2 ст. 364 КК України).

Так, з листопада 2021 по лютий 2022 роки зловмисники систематично вирубували ліс, в основному – породи дуб, доставляли до деревообробного цеху організатора, де виготовляли деревину для збуту.

Об’єктом незаконних вирубок обрали Соболівське лісництво Романівського району. «Чорні лісоруби» спеціалізувалися на товарній деревині – вирубували в основному дерева породи дуб, у чому їм активно сприяв майстер лісу, приховуючи незаконні порубки.

Активно «господарюючи» у державному лісгоспі з листопада 2021 по лютий 2022 роки, обвинувачені знищили значну кількість кубометрів сироростучих дерев, з яких у деревообробному цеху організатора виготовляли лісоматеріали для продажу. Частину викраденого лісу – понад сотню соснових і дубових колод та пиломатеріали правоохоронці вилучили під час обшуку. За підрахунками фахівців, організована злочинна група заподіяла державним інтересам шкоди на майже 800 тис. грн.

На обладнання цеху, спецтехніку, транспортні засоби та вилучену лісопродукцію накладено арешт на загальну суму 1.2 млн грн. Також заявлено позов про стягнення з обвинувачених заподіяної шкоди у повному обсязі.

Злочин викрито за процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури, працівниками Управління стратегічних розслідувань в області та СУ Головного управління Нацполіції в області, яке розслідувало кримінальне провадження.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.