USD EUR
44,05 41,67

Топ туристичних місць Житомирщини: цікавинки є і на Чуднівщині

2 085

Житомирську область незаслужено часто проїжджають, віддаючи перевагу західним містам України.

Публікуємо найвидатніші місця і визначні пам’ятки Житомирської області.

Кармелітський монастир- фортеця

Фотографии Украины (16)

@bogunok

Монастир босих кармелітів в Бердичеві – це величний архітектурний комплекс з оборонними стінами, баштами і прекрасним костелом в стилі бароко.

Головною святинею є чудотворна ікона Божої Матері Бердичівської, передана монастирю  Я. Тишкевичем. У 1997 р копія ікони була освячена і коронована Папою Римським Іоанном Павлом II.

Адреса: Житомирська область, місто Бердичів, пл. Соборна, 25

Палац Терещенко в селищі Червоне

Дворец Терещенко в поселке Червоное

Значна, хоч і сильно застаріла триповерхова неоготична будівля з двома вежами яскраво контрастує з навколишнім сільськогосподарським пейзажем селища Червоне.

Палац зі стрілчастими вікнами та іншими готичними елементами споруджений магнатом А. Грохольським, якому в XVIII-XIX ст. належало Червоне.

В кінці XIX ст. маєток придбав у княгині В. Радзивілл цукрозаводчик М. Терещенко, продавши (або передавши) його потім своєму братові Ф. Терещенко, який реконструював палац і розташований по сусідству цукровий завод.

Палац у Червоному в даний час належить Житомирської єпархії УПЦ МП, в ньому відкрито Червонський жіночий монастир Різдва Христового, проте реставраційні роботи не проводяться, будівля продовжує старіти.

 На території можна побачити неробочий фонтан, який раніше прикрашали чотири рибки. Ще один фонтан з унікальною чавунною скульптурою «Три грації», яку Терещенко замовив у Франції, зараз стоїть на площі перед будинком культури.

Адреса: Житомирська область, Червоне, вул. Котовського, 3.

Палац Терещенко в Андрушівці

Андрешевка

Палац в стилі неоренесансу другої пол. XIX ст. споруджений в Андрушівці цукрозаводчиком Н. Терещенко на місці старого палацу графів Бержінських.

В даний час в будівлі знаходиться середня школа. В інтер’єрах збереглися фрагменти ліпного декору на стелях, мармурові сходи, старовинний різьблений стіл. Палац розташований над лебединим ставком, посеред старого парку.

У парку встановлено пам’ятник М. Терещенко, відкритий в 2014 р на кошти місцевого підприємця Є. Гринишина.

Адреса: Житомирська область, м Андрушівка, вул. Садова, 1

Коростишівський карєр

1237492_341905472647977_7578069863752000319_n

Фото Такое фото

Мальовниче штучне озеро, яке утворилося на місці затопленого гранітного кар’єру, відноситься до підприємства «Коростишівський кар’єр», яке займається переробкою природного каменю різних родовищ України.

Скелясті береги озера висотою до 10 м, порослі соснами і березами, нагадують карельські пейзажі. Вода має незвичайний бірюзовий відтінок. Вертикальні стіни кар’єра з вираженим рельєфом захоплюють альпіністів і любителів екстриму.

Адреса: Житомирська область, м Коростишів, вул. Червоних Партизан, 117

Острів кохання

Старый Солотвин

Романтичний остовок на ставку в центрі Старого Солотвина місцеві жителі називають «Островом кохання».

На острові споруджено невеличкий дерев’яний рибальський будиночок в оточенні беріз, до якого веде дерев’яний пішохідний місток. Місце виглядає дуже колоритно, чим  приваблює туристів і фотографів.

Адреса: Житомирська область, с. Старий Солотвин, вул. Леніна

Садиба Оржевських

Житомирская область

Фото m-a-d-m-a-x.livejournal.com

Садиба дворян Оржевських побудована в центрі Нової Чорториї на початку XIX ст. в стилі бароко, реконструйована в кінці XIX в. в псевдовізантійському стилі.

У приміщенні палацу збереглися унікальні дзеркала і вітражі візантійських майстрів, ковка ручної роботи, обробка мореним дубом.

Також збереглася церква-усипальниця Оржевських з розписом роботи російського художника М. Нестерова. Він же написав і образи іконостасу. Садибу оточує мальовничий парк з водоймою, де ростуть 160-170-літні дерева місцевих порід.

Адреса: Житомирська область, с. Нова Чортория, вул. Леніна

Замок Радомисль

Замок Радомышль

Будівля водяного млина на річці Микі на південній околиці Радомишля зведена в кін. XIX ст. (за іншими даними в 1904 р) на фундаментах паперової фабрики, заснованої у 1606 р архімандритом Єлисеєм Плетенецьким для забезпечення папером друкарні Києво-Печерської лаври.

Фабрика була зруйнована під час козацьких повстань.

У 2011 р з ініціативи родини Богомолець-Шереметьєвих у відреставрованому будинку було відкрито історико-культурний комплекс «Замок Радомисль».

У «Замку Радомисль» відновлений процес ручного виготовлення паперу. Фабрика з виробництва паперу (папірня) має все обладнання, яке використовувалося ченцями в XVII ст., а також друкарський верстат для нанесення тексту на кожен аркуш.

Бажаючі можуть відвідати майстер-клас і власноруч виготовити аркуш паперу. У замку є концертний зал на 150 місць, величний обрядовий зал для урочистостей, старовинна трапезна з великою замковою піччю і 60-літровим казаном на відкритому вогні.

Поруч з замком розбитий ландшафтний парк.

Адреса: Житомирська область, м Радомишль, вул. Плетенецька, 15

Дуб Чудодій

Дуб Чудодей

Столітній дуб з розлогими гілками в лісі поряд з Вишпіль називають «Дубом-Чудодієм».

За легендою, «Дуб-Чудодій» має чудодійну силу зцілювати тих, хто до нього доторкнеться зі словами: «Тебе торкаюся, здоров’я набираюся».

Знаходиться на під’їзді до бази відпочинку «Чудодієво».

Адреса: Житомирська область, с. Вишпіль Черняхівського р-ну

Місце сили «Кам’яне село»

Кам’яне село – це справжнє місце сили, де посеред густого лісу можна зустріти величезні брили каміння. Ймовірно, валуни приніс льодовик, після чого вони зазнали вивітрювання. Існує кілька народних легенд про походження «Кам’яного села».Одна з них оповідає про те, як жадібні жителі лісового поселення відмовили в притулку мандрівникам, за що були покарані – їхні будинки скам’яніли.

Сюди їдуть, щоб підзарядитися енергією і насолодитися незвичайними видами.

Адреса: Житомирська область, с. Рудня-Замисловицька, ур. «Кам’яне село»

Скалодром в селищі Дениші

 

У селищі Дениші знаходиться скалодром для тренувань альпіністів, які зазвичай базуються в розташованому неподалік санаторії «Дениші». А наймальовничіші місця знаходяться в районі дамб, куди часто приїжджають місцеві на вихідні з наметом.

Ще в селищі Дениші знаходяться руїни замку 1911, який належав родині Терещенків.

Адреса: Житомирська область, селище Дениші

Бункер Сталіна в Коростені

Тим, хто захоплюється історією і фактами Другої світової Війни, буде цікаво, що в Коростені знаходиться Об’єкт «Скеля», відомий як «Бункер Сталіна».

Це колишній секретний підземний командний пункт, який входив до «Лінії Сталіна». Побудований в 1936 р на основі системи природних і штучних печер в гранітній скелі. У разі війни звідси планувалося здійснювати командування Південно-Західним фронтом.

Адреса: Житомирська область, Коростень

Палац Уварової

У невеликому селі Чуднівського району Житомирської області прекрасно збереглася садиба цукрозаводчиків Терещенко (1899-1900 рр.) – палац у стилі неоренесансу (зараз ПТУ), господарський корпус, огорожа з воротами, парк і ставок.

Палац був приданим для дочки Федора Артемовича Наталії, яка вийшла заміж за графа Сергія Уварова, предводителя дворянства Бердичівського повіту.

Садиба Терещенка розташована в центрі села, в оточенні старовинного парку, що розкинувся на пересічній місцевості. Територія садиби огороджена металевою огорожею з цегляними трипролітними воротами.

Адреса: Житомирська область, с. Турчинівка, вул. Житомирська, 6

Знаменитий Баранівський фарфор

Ч

Знаменитый Барановский фарфор

Історія фарфорового заводу «Баранівка» налічує понад два століття. Підприємство займається виробництвом посуду та супутньої продукції з фарфору та кераміки c 1802 року.

Завод порцелянових виробів «Баранівка» часто бере участь на міжнародних виставках, що проводяться в різних країнах: США, Канада, Франція, Німеччина, причому продукція підприємства заслужено отримує високі оцінки експертів і споживачів.

Основна продукція фарфорового заводу в Баранівці – це столові, чайні та кавові сервізи з порцеляни. Можливо виробництво інших порцелянових виробів.

При заводі діє музей, в якому представлена багата історія і продукція підприємства.

Адреса: Житомирська область, с. Баранівка

Палац Ганської та Оноре де Бальзака

Дворец Ганской и Оноре де Бальзака

Палац в стилі ампір з античними мотивами в декорі побудований в 1800 році за проектом італійського архітектора Блеріо графом В. Ганським, який успадкував маєток Верхівня від батька Яна Ганського.

Садибу з палацом і флігелями, великим пейзажним парком і костелом-усипальницею граф подарував своїй молодій дружині Евеліні з роду Ржевуських, яка вважалася однією з перших красунь Польщі. Звідси Евеліна початку таємну переписку з Оноре де Бальзаком, підписуючись псевдонімом «Іноземка».

Незабаром відбулася їхня перша зустріч в Швейцарії, але тільки через 15 років, коли помер чоловік Евеліни, письменник зміг приїхати до Верхівні. У збереженому робочому кабінеті Бальзака, на другому поверсі палацу стоїть стіл, за яким він написав «Депутата від Арсі», «Дрібних буржуа», «Театр, який він є» і драму «Мачуха».

Інтер’єр спальні Бальзака не зберігся – там експонуються портрети романіста у виконанні його сучасників.

У цих кімнатах розміщений меморіальний музей Бальзака. Решта приміщень палацу займає агротехнічний коледж, ведеться реставрація.

Адреса: Житомирська область, с. Верхівня

Неоготичний костел Святої Клари

ASCII Kolor stitching | 6 pictures | Size: 3824 x 3188 | Lens: Standard | RMS: 2.71 | FOV: 109.05 x 90.92 ~ 12.55 | Projection: Spherical | Color: LDR |

Неоготичний костел Св. Клари, розташований на березі маленького ставка в селі Городовка, здалеку можна прийняти за середньовічний замок.

В архітектурі цього невластивого для Центральної України споруди простежується тісне переплетення романського і готичного стилів, підкреслена поєднанням дикого каменю з червоною цеглою. Ініціатором будівництва костелу Св. Клари став польський письменник-мемуарист Є. Іванівський, який проживав в Халаімгородке (колишня назва Городовки).

Храм письменник хотів побудувати в честь небесної покровительки своєї матері К. Іванівської. Виконати свою обіцянку він не встиг, але, вмираючи, заповідав це зробити іншим.

У 1912 році костел Св. Клари все-таки був побудований.

Зараз храм належить римо-католицькому ордену Босих Кармелітів.

Адреса: Житомирська область, с. Городківка, вул. Шкільна, 40

Матеріал сайту Ukraine is