За даними УкрГідрометцентру, 10-12 липня у Житомирській області надзвичайний (5 класу) рівень пожежної небезпеки.
Існує ризик виникнення пожеж у спекотну, вітряну погоду. Тому рятувальники нагадують, що у пожеженебезпечний період заборонено розводити багаття в лісі та лісопосадках. Навіть, якщо ділянку під нього правильно обкопати та мати напоготові засоби пожежогасіння. Адже найменші пориви вітру можуть спричинити перекидання жаринок і розповсюдження займання на значні площі.
Стосовно дозвілля, рятувальники не заперечують проти відпочинку на лоні природи, однак він повинен виключати будь-яку загрозу виникнення пожеж. Безпечніше за все організовувати пікнік у спеціально обладнаних місцях для відпочинку, де передбачені мангали та засоби пожежегасіння. А також в рекреаційних пунктах лісомисливських господарств, які сьогодні встановлені скрізь вздовж автошляхів. Адже ці території перебувають під постійним контролем з боку лісової охорони, вони обладнані спеціальним місцем для вогнища, мангалами, стоянками для автотранспорту, мають необхідні засоби пожежегасіння (вода, пісок тощо).
Також обирати місця для відпочинку поблизу річок та озер – це сприятиме збереженню лісів від пожеж.
З початку року по області ліквідовано 135 пожеж в екосистемах на площі 167 гектарів. В основному це – займання сухої трави (103 пожежі), 14 пожеж сталося у лісових масивах та 18 на торфополях.
У ДСНС України у Житомирській області