USD EUR
42,74 39,84
Про результати своєї роботи прозвітували дільничні та поліцейські офіцери громад Житомирщини

Про результати своєї роботи прозвітували дільничні та поліцейські офіцери громад Житомирщини

295

Упродовж січня у регіоні тривали зустрічі правоохоронців з активом місцевих громад. Поліцейські розповіли про свою діяльність у 2022 році, а також обговорили подальші плани для організації належної безпеки та правопорядку у населених пунктах Житомирщини.

Минулого року безпосередньо дільничні встановили причетних до вчинення понад 1,6 тисяч кримінальних діянь. Найчастіше це крадіжки, незаконне зберігання наркотиків або зброї чи боєприпасів, хуліганства та грабежі.

Серед майже 54 тисячі адміністративних правопорушень, задокументованих дільничними офіцерами на Житомирщині, найбільша кількість (понад 25,5 тисячі) стосується порушень в антиалкогольній сфері, у тому числі виготовлення та збуту самогону. Більш ніж 9 тисяч жителів області притягнуто до відповідальності за ст. 176 (Виготовлення, зберігання самогону та апаратів для його вироблення) КУпАП.

Супутнім зловживанню алкоголем є вчинення домашнього насильства. У поточному році дільничні офіцери склали майже 5 тисяч адміністративних протоколів за фактами вчинення домашнього насильства. На обліку нині перебувають 4445 осіб, які кривдили своїх рідних та близьких.

Іншими напрямами роботи дільничних є перевірка осіб, які перебувають під адміністративним наглядом або в умовах дії запобіжних заходів у вигляді «домашнього арешту». За вказаний період офіцери виявили 5,6 тисяч таких порушень та відповідно зафіксували їх.

На Житомирщині триває реалізація проєктів на засадах партнерства з громадами. Зокрема, нині вже відкрито 50 поліцейських станцій, що дозволяють місцевим жителям звертатися за необхідними поліцейськими послугами безпосередньо за місцем проживання.

За час профілактичних заходів дільничні офіцери здійснили майже 2 тисячі відвідувань сімей зі складними життєвими обставинами, перевірок за місцем проживання власників зброї, а також осіб, які схильні до вчинення правопорушень та перебувають на відповідних обліках.

Під час кожного зі звітів учасники зустрічей обговорили подальші кроки у формуванні безпечних громад, зокрема й розширення мереж відеонагляду, освітлення вулиць, роботи з дітьми та молоддю тощо.