Лісівники попереджають: за незаконно зрізану новорічну ялинку можна сплатити до 1800 грн штрафу
В Житомирському обласному управлінні лісового та мисливського господарства запроваджуються додаткові заходи з охорони хвойних насаджень від незаконного вирубування в передноворічний період.
Рейдові бригади патрулюватимуть лісові масиви області, щоб уберегти хвойні насадження від браконьєрів.
Лісівники звертають увагу , що законно заготовлені дерева мають самоклейну етикетку зі штрих-кодом, за яким можна визначити не лише легальність, а й місце походження деревця. Перевірити законність можна, ввівши номер з етикетки в електронну базу на сайті www.ukrforest.com. У випадку, якщо інформація на сайті відсутня – це може свідчити про сумнівне походження ялинки.
Натомість лісопорушникам слід очікувати значних штрафних санкцій. Адже розмір збитків у грудні-січні збільшується утричі.
Отже, за незаконне вирубування хвойних дерев віком до 41 року в грудні-січні стягується шкода від 399 грн. до 1806 грн. в залежності від діаметру стовбура.
Окрім того, згідно зі статтею 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення лісопорушники сплачують ще й штраф за незаконну рубку хвойних дерев у розмірі від п’яти до десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (85-170 грн), а посадові особи – від семи до дванадцяти неоподаткованих мінімумів (119-204 грн).
Отож незаконно зрубана ялинка обійдеться любителям легкої наживи мінімум 484 гривні, тоді як середня ціна легальної зеленої красуні в лісгоспах складає 40 гривень.