USD EUR
42,74 39,84
Чуднівщина: укладання договорів на вивіз сміття, або штрафи

Чуднівщина: укладання договорів на вивіз сміття, або штрафи

182

«Звертаємося до жителів міста, суб’єктів господарювання: невідкладно укладіть договір із комунальним підприємством на вивезення сміття», – таке звернення опубліковано на сайт Чуднівської міської ради.

За рішенням виконавчого комітету Чуднівської міської ради від 08.11.2023 №215  виконавцем послуг з вивезення твердих побутових відходів на території м.Чуднів визначено комунальне підприємство «БЛАГОУСТРІЙ» Чуднівської міської ради.  

Це підприємство уповноважене укладати з юридичними та фізичними особами на території  м.Чуднів договори на вивезення твердих побутових відходів спеціально обладнаними для цього транспортними засобами.  
Також згідно Типових Правил благоустрою, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 27.11.2017 №310 громадяни зобов’язані укладати договори на вивіз твердих побутових відходів. Отже, до порушень цих Правил відноситься відсутність у громадян, які мають у власності або користуванні приміщення (будівлі, споруди), договору на вивіз побутових відходів зі спеціалізованими організаціями. 
При виявленні фактів порушення Правил благоустрою уповноважені особи мають право складати протоколи, в яких фіксуватимуться дані порушення і на підставі яких буде відкриватись адміністративне провадження. 
Згідно зі ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою, правил благоустрою населених пунктів», порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти (340 грн.) до вісімдесяти (1360 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян-суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти (850 грн.) до ста (1700 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 
Відсутність договору на вивезення побутових відходів у фізичної особи, фізичної особи-підприємця або юридичної особи, є порушенням Законів України «Про управління відходами», «Про житлово-комунальні послуги», «Про благоустрій населених пунктів» та Типових правил благоустрою тягне за собою адміністративну відповідальність.