USD EUR
42,74 39,84
З нагоди Дня пам’яті та примирення, 76-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у Чуднові відбувся мітинг

З нагоди Дня пам’яті та примирення, 76-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у Чуднові відбувся мітинг

1 061

Друга світова війна 1939 – 1945 років стала найбільшою трагедією людства у 20-му столітті. Українці зробили надзвичайно вагомий внесок у перемогу над нацизмом, ставши однією з націй-переможниць.

Пам’ять про війну, її сувору правду залишаться з нами, як найбільший за силою духу прикладмужності, патріотизму.

9 травня, з нагоди Дня пам’яті та примирення, 76-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у Чуднові біля обеліску Слави відбувся мітинг.

У заході взяли участь Чуднівський міський голова Віталій Войтко, секретар міської ради Олена Яременко, заступник міського голови Ірина Кухар, військовий комісар Чуднівського РТЦК та СП підполковник Олег Клок, командир військової частини А-1979 Павло Агеєв, керівництво районної організації ветеранів Людмила Чумак та Микола Шваб, працівники державних установ та організацій, громадськість.

Під час заходу присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять про тих, хто не повернувся з далеких воєнних років, та воїнів, які загинули на Сході України у наш час. Після чого поклали квіти до обеліску Слави.  

Цього дня та напередодні за участю представників міської ради покладалися квіти до пам’ятних знаків та братських могил на території всієї громади.

У Чуднівській міській бібліотеці підготовлено виставку друкованих видань, присвячених історичним подіям Другої світової війни.

У церквах громади пройшли молебні за мир в Україні і панахиди за загиблими та померлими захисниками.

У цей день працівниками військової частини на стадіоні «Тетерів» було організовано польову кухню, яка особливо смакує 9-го травня. Після мітингу усі охочі мали змогу посмакувати кашею, супом та чаєм.  

Після завершення заходу Чуднівський міський голова Віталій Войтко та представники міської ради привітали ветеранів Другої світової війни. На території Чуднівської громади проживає 1 учасник бойових дій Павло Іванович Гуменюк (Красногірка) та 1 жертва нацистських переслідувань Павліна Климівна Марцинкевич (м.Чуднів). Зі словами подяки та поваги керівництво громади вручили квіти та подарункові набори. Свої вітання для ветеранів передав і депутат обласної ради Ігор Ходак