USD EUR
43,86 41,67

Прокуратура Житомирщини наполягає на безпечній експлуатації дитячих майданчиків на Чуднівщині

483

Прокуратура Житомирської області, активно реагуючи на порушення  у сфері дотримання безпеки експлуатації об’єктів благоустрою населених пунктів, зокрема, дитячих ігрових майданчиків, продовжує вживати заходи представницького характеру.

Зокрема, з початку року, за результатами розгляду 14 позовів прокурорів,  судами зобов’язано органи місцевого самоврядування, на території яких встановлено дитячі майданчики, забезпечити проведення робіт з їх технічної інвентаризації та паспортизації. Крім цього, після подання до суду ще 7 позовів відповідачі добровільно усунули виявлені порушення.

Про це повідомила начальник відділу ювенальної юстиції прокуратури області Оксана Кайданович.

Керівник структурного підрозділу зазначила, що до вирішення цієї проблеми – забезпечення безпечної експлуатації дитячих майданчиків підключилися відповідні служби. Так, КП «Інспекція з благоустрою м. Житомира» ще наприкінці минулого року розпочала роботу з інвентаризації дитячих майданчиків, розташованих на території міста Житомира. Фахівці мають перевірити та визначити стан майданчиків, що знаходяться на утриманні комунальних підприємств житлового фонду та ОСББ, виявити такі майданчики,  які взагалі не перебувають на утриманні, аби вирішити питання про передачу їх на баланс визначеним суб’єктам.

Прокурор також наголосила, що надзвичайно важливо виявити конструкції дитячих майданчиків, які знаходяться у незадовільному стані, не підлягають ремонту та відновленню, аби взагалі провести їх демонтаж. Такі заходи нададуть змогу контролювати стан елементів дитячих майданчиків, визначити коло відповідальних осіб, зменшити ризик травмування дітей.

«Лише у липні поточного року, за трьома позовами місцевих прокуратур  судом зобов’язано Будичанську і Стовпівську сільські ради Чуднівського району та Старочуднівськогутянську сільську раду Романівського району затвердити плани інвентаризації та паспортизації об’єктів благоустрою населення, а також дитячих майданчиків, на підставі яких має бути проведена їх інвентаризація та паспортизація», – навела конкретні факти Оксана Кайданович.

Керівник структурного підрозділу додала, що подекуди такі майданчики експлуатуються протягом декількох років без належної документації. До прикладу, рішенням Старочуднівськогутянської сільської ради ще у жовтні 2013 року прийнято на баланс дитячий ігровий майданчик, розташований на території дитячого садка. Проте дотепер сільською радою не розроблено і не затверджено план інвентаризації та паспортизації дитячого майданчику.

 «Така бездіяльність органу місцевого самоврядування суперечить гарантованим Конституцією України правам на охорону здоров’я, безпечні умови для життя і здорового розвитку дітей», – підсумувала Оксана Кайданович.

Прес-служба Прокуратури Житомирської області