USD EUR
44,05 42,19
Екоінспекція на Житомирщині оштрафувала паліїв трави і листя на 130 тисяч гривень

Екоінспекція на Житомирщині оштрафувала паліїв трави і листя на 130 тисяч гривень

256

Численні осередки загорянь щодня фіксують і державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища під час здійснення рейдових заходів. У пожежонебезпечний період фахівці ДЕІ Поліського округу працюють у посиленому режимі – документують, складають протоколи.

Про це інформує пресслужба Державної екологічної інспекції Поліського округу.

Всього з початку року, на території Житомирської області фахівцями Інспекції виявлено 72 порушення вимог пожежної безпеки.

На порушників природоохоронного законодавства складено 63 протоколи за ст. 77 КУпАП (Порушення вимог пожежної безпеки в лісах) та накладено адміністративні стягнення у вигляді штрафу на загальну суму понад 99 тис. грн.

9 протоколів складено за ст. 77-1 КУпАП (Випалювання стерні, луків, пасовищ, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення тощо), сума накладених штрафів – майже 30 тис. грн.

Не завжди паліїв вдається притягти до відповідальності. Нерідко, побачивши інспекторів, вони втікають. Часто залишають місця розведення багаття без нагляду.

У нинішню спекотну погоду нерідко трапляються і випадки самозагоряння в екосистемах внаслідок ефекту фокусування сонячних променів на склі та консервних бляшанках, залишених людьми на природі.

Особливо часто трапляються випадки самозаймання сміття, що відбувається внаслідок порушення технології його захоронення.

Довідково:

Відповідно до ст. 77-1 КУпАП, випалювання стерні, луків, пасовищ, рослинності або її залишків та опалого листя тягне за собою накладення штрафу на громадян від 3 060 до 6 120 грн, на посадових осіб від 15 300 до 21 420 грн.

За ті ж самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, на громадян накладається штраф у сумі від 6 120 до 12 240 грн, на посадових осіб від 21 420 до 30 600 грн.

Відповідно до ст. 77 КУпАП за порушення вимог пожежної безпеки в лісах – накладення штрафу на громадян від 1 530 до 4 590 грн і на посадових осіб – від 4 590 до 15 300 грн.

Звертаємо увагу, що згідно зі ст. 113 Кримінального кодексу України на час воєнного стану спалювання сухої трави, листя чи іншої рослинності може бути кваліфіковано правоохоронними органами як диверсія, розглядається як злочин, за який передбачено кримінальну відповідальність: позбавлення волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна.