USD EUR
43,67 41,67
«Дозвольте зателефонувати з вашого мобільного»… Поліція Житомирщини застерігає про один із видів шахрайства

«Дозвольте зателефонувати з вашого мобільного»… Поліція Житомирщини застерігає про один із видів шахрайства

560

Серед безлічі способів ошуканств прохання скористатися чужим ґаджетом виглядає чи не найпростішим. Довірливий власник зазвичай відгукується на таке прохання та передає шахраєві до рук власний телефон. А той зникає з поля зору під надуманим приводом та не повертається. Про це повідомили в поліції.

Днями до Звягельського райвідділу поліції звернувся 39-річний місцевий житель із повідомленням про втрату мобільного саме за такою схемою. Чоловік розповів, що телефон у нього попросив чоловік, з яким він щойно познайомився «за чаркою». Тож не відмовив новому знайомому, коли він попросив телефон для термінової розмови. Потому той повідомив, що йому треба на кілька хвилин відійти, аби зустріти дружину. Однак не повернувся і чужу річ не віддав. Оперативники кримінальної поліції встановили, що до події причетний 33-річний житель м. Звягеля. Він зізнався, що чужий телефон одразу ж продав.

Схожа ситуація трапилася й з 35-річним бердичівлянином. Поліцейські вилучили його мобільний у 24-річного жителя Вінниччини, який «забув» повернути власнику «тимчасово» взятий гаджет.

За обома фактами тривають досудові розслідування за ч. 1 ст. 190 (Шахрайство) КК України. Причетним може загрожувати покарання від значного штрафу й до 3-річного обмеження волі.

Водночас правоохоронці закликають громадян бути розважливими та пильними у спілкуванні з незнайомцями:

  • не передавайте нікому до рук свої телефони, планшетні комп’ютери та іншу техніку, якщо з таким проханням до вас звертаються на вулиці незнайомці під різними сумнівними приводами;
  • якщо прохач аргументує приводом викликати «швидку допомогу», повідомити про злочин, інших екстремальних обставин – зробіть це самі, уточнивши адресу та дані того, хто потребує допомоги;
  • батькам необхідно щоразу нагадувати про обережність власним дітям (не можна вихвалятися модними ґаджетами, особливо серед незнайомців, у громадському транспорті, на вулиці тощо. Варто ігнорувати прохання однолітків та дорослих «подивитися», як працюють функції телефону, пограти в гру тощо).