USD EUR
44,44 41,67

На Житомирщині буде всього 4 райони. Чуднівський район увійде в склад Бердичівського, – Зубко

917

Карту нового адміністративно-територіального устрою Житомирської області презентував Геннадій Зубко,  Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

На своїй сторінці у мережі Фейсбук посадовець оприлюднив карту Житомирщини із чотирма районами та рівнем спроможності теперішніх та перспективних ОТГ.

«Наша команда будує систему управління майбутнім. Це є головним в цих картах, які моделює команда Мінрегіону разом з експертами», – написав Геннадій Зубко.

Так, із 23 наявних районів пропонується створити 4 укрупненні із центрами у Житомирі, Новоград-Волинському, Коростені та Бердичеві. Північний район об’єднає теперішній Олевський, Овруцький, Лугинський, Коростенський та Народицький райони, а також частину Хорошівського (Новоборівська та Іршанська ОТГ).

Навколо Новоград-Волинського буде об’єднано Ємільчинський, Баранівський, Новоград-Волинський та частина Пулинського районів (Соколівська та Курненська ОТГ). Житомир матиме найбільше кількість населення та об’єднає Черняхівський, Коростишівський, Радомишльський, Брусилівський, Житомирський, Романівський та частину Хорошівського (Хорошівська ОТГ) та Пулинського (Мартинівська та Пулинська ОТГ) районів.

На півдні, навколо Бердичева буде створено район у складі теперішніх Любарського, Чуднівського, Бердичівського, Андрушівського, Ружинського та Попільнянського районів.

«Це наступний етап реформи, який дозволить вирішити проблематику дублювання функцій між РДА, районними радами та ОТГ. Сьогодні Житомирщина готова до впровадження цього етапу змін ми маємо гарні показники рівня об’єднання громад», – наголошує Василь Невмержицький,директор Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного Програмою «U-LEAD з Європою» та Мінрегіоном України.

Необхідність реформування районів назріла та особливо гостро відчувається у регіонах, де ОТГ повністю покриває територію. На Житомирщині вже є два районі на всі 100% покриті ОТГ. В Народицькому та Коростишівському районах райради та райдержадміністрації вже залишились без основних повноважень.

При цьому фінансування таких установ практично не зменшилося. Крім того, фахівці з РДА і райрад, які б могли краще себе реалізувати в громадах, не завжди наважуються покинути звичні місця роботи, де «і гроші платять, і працювати треба менше».

Довідка: Зараз в Україні 48,1 тисячі працівників райдержадміністрацій. В Держбюджеті на 2019 рік на утримання РДА заплановано 6,4 млрд грн. В середньому, у нас 14 працівників РДА на 10 тисяч жителів, 133 тисячі гривень на рік йде на утримання одного працівника РДА.

Матеріал Житомирського центру місцевого самоврядування